סרטונים

Share on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook

קבוצת משנים מציגה: סרטוני ביקורת רציניים, סאטירות ופרודיות.

הסרטונים נעשו במטרה להעביר מידע ודעות, ולכן הם מינימליסטים: הם נעשו ללא מימון, ללא אנשי מקצוע, באמצעים ביתיים (מצלמה ביתית, מצלמת טלפון נייד, תוכנות מחשב בסיסיות שיש בכל מחשב ביתי וכו').

אנחנו מקווים שתהנו ותשכילו, ושתעבירו הלאה, לחברים ומכרים, את המידע והדעות שנראים לכם חשובים.

כמו כן נשמח לשתף פעולה בנושאים אלה ואחרים ובהכנת סרטונים וסוגים נוספים של מידע ופעילות לשינוי.

 

"אבא, למה יש לי סרטן?" ו "מהי ההפלרה?" , הסרטונים שזכה למעל 60 אלף צפיות ולפי כלי התקשורת שעסקו בהם "עוררו סערה ציבורית", עוסקים בנושא קשרי הון-שלטון-תקשורת-עמותות המאפשרים את הזיהום המסרטן, וקומבינת ה"הפלרה" – הלגליזציה של הזיהום התעשייתי.

 

"חד פעמי: האינטרסים מאחורי ה"הפלרה" מוזכרים בתקשורת." קטע מהתוכנית "השעה האזרחית" ברשת א'. הפעם היחידה שבה הצלחנו לדבר בתקשורת על הסיבות להפלרה. יכולנו לדבר על זה בתוכנית הזו כי זה היה שידור ישיר, ודיברנו על זה למרות שהתבקשנו שלא לדבר על זה. בכל שאר הדיווחים התקשורתיים לאורך השנים או שלא הסכימו לראיין אותנו או שצנזרו ועיוותו את מה שאמרנו כך שלא יוזכרו הסיבות ל"הפלרה" – ומי יזם אותה ולמה.

 

"בכיר במשטרה: טיפול בפשיעה לא בסדר העדיפויות של המשטרה" – קטע מראיון בתקשורת. חיים פנחס (שוגון), שהיה ראש מחלק בילוש ביחידה המרכזית לחקירות של משטרת תל-אביב, מסביר שלמשטרה לא חסרים תקציבים וכוח אדם כדי לטפל בפשיעה, אבל הפשיעה פשוט לא בסדר העדיפויות שלה; והשופט בדימוס ורדי זיילר על הקשר בין המשטרה וארגוני הפשע.

 

"המניאק שלהם" – קטע מהסרט "מאחורי הסורגים" , אחד הקטעים הכי מפורסמים בקולנוע הישראלי. מיקרוקוסמוס של החברה שלנו: על משת"פים ביודעין ומשת"פים שמוכרים לעצמם שהם לא משת"פים, אנשים שמוכרים את עצמם למניאקים הגדולים.

 

סרטונים סאטיריים

 

"תחקיר ערוץ 2" – סדרת סרטונים קצרים על התחקירים ה"אובייקטיביים ומעמיקים" של התקשורת בנושאים הנוגעים לבריאות הציבור

 

"מאחורי הקלעים" – סדרת סרטונים קצרים בנושא: איך גורמים לציבור הרחב להתרחק ממאבקים שטובים לאינטרסים שלו?

 

“Zeitgeist introducing: our new god” – סרטון פרודיה על קבוצת "צייטגייסט" , שאמנם מבקרת את הממשל והתקשורת כנציגי העסקים – אך קוראת לציבור לסמוך על בעלי סמכות אחרים, שנמצאים בשליטת העסקים לא פחות – המדענים והמומחים מהאקדמיה.

 

"אם זו קונספירציה זה לא יכול להיות!" – סרטון סאטירי בנושא היחס המגמתי המזלזל כלפי פרסום מידע בנושאי קשרי הון-שלטון שלא פורסם בתקשורת.

 

"חשיפת מצלמות המשטרה בפעולה" – סרטון פרודיה שהוא עריכה ודיבוב של סרטון פרסומת של המשטרה לפרויקט "עין צופיה" (אלפי מצלמות מעקב ברחובות הערים).

 

"פינוקיו נופל בפח" – סרטון המספר את סיפורו של פינוקיו וכולל מוסר השכל לגבי ה"דמוקרטיה" בישראל.

 

Share on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook